Timebet 2 Aşamalı Güvenlik Giriş Sistemi

Güvenliğiniz adına sistem sizden bir kod girmenizi istemektedir. Timebet giriş sizin ve hesabınızın güvenliği adına 2 aşamalı güvenlik girişini istemektedir. E-posta adresiniz üzerinden veya herhangi bir doğrulama adresi üzerinden doğrulama yapmanız beklenmektedir. Doğrulamayı etkin hale getirdikten sonra kullandığınız 2 aşamalı kimlik doğrulama sizden giriş kodunu yazmanızı isteyecektir. Kodu yazdığınızda ise hesabınıza rahatlıkla girebileceksiniz.

Kimlik Doğrulama

Doğrulama işlemi yapıldıktan sonra sizden tekrar bir doğrulama istemeyecektir. Eğer bir ay içerisinde tarayıcı çerezlerini silmediyseniz veya yeni bir aygıt üzerinden giriş yapmadıysanız sizden yeni bir doğrulama istemez. Aksi takdirdi siz yeni bir aygıttan ya da bir ay süre zarfından sonra giriş yapmanız durumunda site sizden yeni bir doğrulama isteyecektir.

Nasıl Etkin Hale Getirilir?

Kimlik doğrulamanızı etkin bir hale getirmek istiyorsanız eğer Timebet sitesinin hesap ayarları bölümünü açmanız gerekecektir. Şifre ve güvenlik sekmesine bastığınızda ise karşınıza çıkan 2 aşamalı kimlik doğrulama kısmını bulmalısınız. Doğrulayıcı uygulamasını etkin hale getir ya da doğrulama eposta etkinleştir butonlarından herhangi birine basarak iki aşamalı yöntemi seçebilirsiniz. Eğer bu 2 aşamalı giriş sistemi için uygulama da kullanabilirsiniz. Cihazınızın uygulama indirme mağazasından sahip olabileceğiniz birkaç doğrulayıcı uygulamaları vardır. Bunlar ise şunlardır: Microsoft Authenticator, LastPass Authenticator, Google Authenticator,  Authy.

2 Aşamalı Doğrulama Neden Gereklidir?

Timebet hesabınıza girişlerinizde şifreniz ile birlikte cihazınız üzerinden erişebileceğiniz sürekli değişen bir kodun kullanılması gerekir. Bunun sebebi ise art niyetli kişilerin oturum açmasını zor bir hale getirmektedir. Bu doğrulama sayesinde hesabınız çok daha iyi bir şekilde koruma altına alınmış olacaktır. İki aşamalı giriş yönteminizi aktif hale getirmediğiniz sürece hesabınız üzerinden para çekme işlemi yapılamamaktadır. Bu sayede sizlerde hesabınızı çok daha güvende hissedeceksiniz. İki aşamalı sistemi Timebet sisteminizde açabilmeniz için gerekli tanımlarını yapmanız gerekmektedir.

SMS onayı aktif bir hale getirdiğinizde Timebet hesabınıza her girişinizde kayıtlı olan cep telefonunuza tek kullanımlık şifreler gönderilecektir. Mobil cihazınıza gelen bu tek seferlik şifre ile girişinizi yapabilirsiniz. Aslında en önemli sebebi ise her seferinde sistemin sizin giriş yaptığınızdan emin olmasıdır. Siz olduğunuzdan emin bir sistem tabi ki de çok daha güvenli bir yöntem olacaktır.